Uzdatnianie wody to proces bardzo ważny w naszym życiu. Na czym on polega? Na poprawie jakości wody w takim stopniu, aby mogła ona być użyta w pożądany sposób. Do wyboru jest wiele metod, właściwą wybiera się po dokładnym przemyśleniu. Proces musi być bowiem dostosowany do indywidualnych potrzeb.
Wodę uzdatnia się dla różnych potrzeb, między innymi medycyny i farmacji, potrzeb komunalnych (mamy wtedy wodę wodociągową oraz wodę pitną), przemysłu (otrzymujemy w ten sposób wodę przemysłową, w szczególności w przemyśle spożywczym). Na przykład uzdatnianie takiej wody z kranu ma na celu przystosowanie wody do picia. A jednocześnie jej smak i zapach były neutralne dla pijącego. Inny natomiast będzie proces uzdatniania wody w przypadku wody używanej w przemyśle.
Lampy bakteriobójcze służą dezaktywowaniu wirusów i bakterii. Odwrócona osmoza prowadzi do rozdzielenia w wodzie dwóch roztworów o różnym stężeniu. Jednak zanim zdecydujemy się na konkretne rozwiązanie, które poprawi jakość naszej wody powinniśmy zacząć od przeprowadzenia analizy wody. W przypadku wody wodociągowej wystarczy przeprowadzić analizę fizykochemiczną. Z kolei u osób, które korzystają z wody studziennej zaleca się również przebadanie wody pod kątem występowania w niej bakterii i wirusów. To tzw. analiza mikrobiologiczna.
W Sanepidzie wykonanie badania to koszt rzędu 200 zł. Firmy zajmujące się profesjonalnym uzdatnianiem wody taką usługę wykonują za połowę tej ceny.
Więcej informacji co obejmuje analiza wody i jaka jest jej procedura jej przeprowadzenia znajdziecie na stronie https://www.klarsan.pl/uslugi/analiza-wody/.
ostatnie komentarze